GÜVENLİK

KİMSE ZARAR GÖRMESİN

MAKAR İnşaat’ta; “Kimse Zarar Görmesin” demek, tam olarak; küçük de olsa kaza ve yaralanma olmasın, demektir. Hepimizi merak eden ve hepimizin işte güven içinde olmasını isteyen eşi, dostu var. İşlerimizde birbirimizi ve kamu güvenliğini korumak en büyük yükümlülüğümüzdür. Bundan daha önemli hiçbir şey yoktur. Güvenlik vizyonumuz bizi tanımlar ve bizi diğerlerinden farklı kılar. Bu yükümlülük hepimizin omuzlarındadır. Kendimizden, iş arkadaşlarımızdan, proje partnerlerimizden ve şantiye çevresindeki kamudan sorumluyuz. İşi ve konumu ne olursa olsun her çalışan, güvenliği tehlikeye atacak herhangi bir şey gördüğünde konuşmakla mesuldür. Çalışanların ve yönetimin bağlılığı ve hâli hazırda bizde olan elementler birleşince, “Kimse Zarar Görmesin” sloganının temeli oluşuyor.

ÇALIŞANLARIN HER DURUMDA SORUMLULUĞU

MAKAR İnşaat olarak güvenlik konusunda tutkuluyuz. Her kademeden herkes, endişe yaratan biri veya bir şey gördüğünde ve güvenlik standartlarımızla aynı doğrultuda olmayan herhangi bir durumda konuşmakla yetkilidir. Söz konusu, çalışanlarımızı korumak olunca personellerimiz ve elemanlarımız arasında işbirliği beklenir ve, personel ve elemanlarımız güvenliği tehdit eden unsurları önlemekle yükümlüdürler.

YÖNETİMDE AKTİF BAĞLILIK

Söz konusu güvenlik olunca, şirketimizdeki liderlerin ayrı bir yükümlülüğü vardır. Şirketimizdeki her bir lider kendini güvenliğe adamıştır. Lafla bâki değildir, örnekleri vardır. Liderler, her seferinde insanların doğruyu yapabilecekleri düzgün ortamlar yaratırlar.

KULLANDIĞIMIZ ARAÇLAR

Kullandığımız araçlar, çalışanlarımızın güvenli bir iş ortamı yaratmalarında aktif rol almalarını güçlendirmektedir. Güvenlik eğitimleri, gözlem programları ve iş tehlike analizleri, şirket çapında çalışanlarımızın kazaların oluşmasını engellemeleri için kullandığımız araç ve prosedürlerden sadece bir kaçıdır.

Güvenlik zihniyetini benimseyin ki; Kimse Zarar Görmesin.