UZMANLIKLARIMIZ

Fit-Out ve Remodeling

• Betonarme Yapılar Kaba ve İnce İnşaat İşleri
• Çelik Yapılar Kaba ve İnce İnşaat İşleri
• İç Dekorasyon ve Remodeling İşleri

Yeni inşa edilmiş Konutlar, Endüstriyel Tesisler, AVM dükkânları veya ticari bina ofisleri işlevsel ve iç mimari esnekliği sağlamak maksadıyla çoğunlukla bina kabuğu ve ortak sirkülasyon alanları bitirilmiş, elektromekanik servisleri için ana branşmanlar bırakılmış ancak iç partisyonlar imal edilmemiş kaba inşaat olarak bırakılır. (shell&core)

Fit-out projelerimizde bu tür yarı inşa edilmiş mekânları mimar ve mühendislerimizle birlikte işlevlerine göre tasarlıyor ve uygulama işlerini yapıyoruz. Mekânlara partisyonlar yerleştirerek kullanım alanları ve odalar yaratıyor, müşterimizin beklentilerine göre estetik yaklaşımlar sunuyor, elektromekanik servisleri döşüyoruz. Multi-disipliner, bütüncül anlayışla tasarımı ve inşaatı üstlenerek zamanı, parasal harcamaları ve kaliteyi en iyi biçimde kontrol ediyoruz.

Remodeling çalışmalarımızı eski binaların yenilenmesi amacıyla yürütüyoruz. Yenileme süreci, yapının farklı unsurlarının dikkatli bir şekilde ele alınıp, dengelenmesini ve bunların yapının genel performansı üzerindeki etkilerini iyi anlamayı gerektirir. Bir bölümde yapılan bir değişiklik diğerini etkileyebilir ve bu durum bazen geri dönüşü olmayan hatalara sebep olur. Yenilenecek yapılarda yeni işleve göre estetik bir yaklaşımla hareket ediyor ve elektromekanik servisleri yerleştiriyoruz. SIGMA bu alanda özellikle bankalara ve perakendecilere uzun yıllardır hizmet veriyor. Kazandığımız deneyim bize daha kısa zamanda, daha hesaplı ve kaliteli mekânlar yaratma olanağı sağlıyor.

Yenileme ve fit-out projelerinde karşılaşılan yaygın yetersiz havalandırma, yoğuşma, hava kaçağı, küf sorunları, yüksek nem, aşırı ısınma gibi sorunları iyi anlayarak ve riskleri saptayarak her projeye özgü çözümler üretiyoruz. Standart çözümleri, uygun bir şekilde değerlendirmeden asla uygulamıyor ve yüksek kaliteli kurulumun sağlanması için özen gösteriyoruz. Fit-out ve yenilenecek alan ve mahal projelerinde öncelikle iyi bir inceleme, değerlendirme yaptıktan sonra tasarıma geçiyor, imalatları gerçekleştiriyor ve bu mekânların işletme ve operasyonunu dikkate alıyoruz.